Karpų, papilomų, kondilomų, virusinių moliuskų šalinimas

  • Home
  • Paslaugos
  • Karpų, papilomų, kondilomų, virusinių moliuskų šalinimas

Karpos yra vienas iš labiausiai paplitusių odos susirgimų. Tai virusinis susirgimas, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas. Virusas plinta per odą ar gleivines tiesioginio ir netiesioginio kontakto metu. Jis po oda neprasiskverbia ir per kraują neplinta. Karpų atsiradimą skatina sausa oda, sutrikusi kraujotaka, padidėjęs prakaitavimas, lokalūs odos sužeidimai, o taip pat dėl įvairių priežasčių (streso, nesubalansuotos mitybos) nusilpusi imuninė sistema.

Karpų gali būti kelių rūšių: paprastosios, plokščiosios, padų, genitalijų (smailiagalės kondilomos).

Karpos ant padų neretai būna skausmingos,  gali  imti kraujuoti dėl pažeidimo. Vis dėlto dažniausiai karpos trikdo žmones dėl išvaizdos, kadangi neretai atsiranda gerai matomose vietose – ant rankų, veido. Be to yra galimybė užkrėsti kitus. Todėl karpas gydyti būtina.

Karpas galima gydyti vaistais (žoliniais, cheminiais) , tačiau ne visada jie būna efektyvūs. Be to, taikoma karpų krioterapija (gydymas skystu azotu), elektrodestrukcija, karpos pašalinamos lazeriu ar chirurginiu būdu. Šalinimo būdas parenkamas, priklausomai nuo karpos dydžio ir vietos. Mažai karpai pašalinti dažniausiai užtenka vienos procedūros su skystu azotu, ji nugyja per 1-2 savaites, nepalikdama rando . Didelę ar daugybines karpas šalinti sunkiau, gali reikti kelių procedūrų, tai kainuoja brangiau, todėl geriau nedelsti. Nepaisant to, karpa gali ataugti.

Mūsų klinikoje atliekamas karpų, papilomų, kondilomų, virusinių moliuskų šalinimas krioterapijos būdu (skystu azotu) ir elektrochirurginiu būdu.