Raukšlių šalinimas botulino toksino injekcijomis

Botulino toksino tipo A preparatų (Vistabel) veiklioji medžiaga yra baltymas, kuris blokuoja injekcijos vietoje nervinio impulso perdavimą  į mimikos raumenų skaidulas. To rezultate nebesusidaro raumenų atsakomoji reakcija ir jie nebesusitraukia, išnyksta raukšlės. Mimikos raumenų denervacija yra laikina, nesukelia raumenų atrofijos, jų funkcija atsistato po 4-6 mėnesių.

Botulino toksino preparatų injekcijos atliekamos esant:

  • kaktos mimikos raukšlėms
  • smulkioms raukšlytėms „žąsų kojelėms“ ties akių kampučiais
  • raukšlytėms ant nosies nugarėlės
  • raukšlytėms aplink lūpas
  • padidėjusiam prakaitavimui (delnai, pažastys, padai).

Procedūros gali būti atliekamos tik gydymo įstaigose, jas gali atlikti tik plastikos chirurgai, dermatologai, turintys mokymų sertifikatus ir patirtį. Procedūrų kokybę ir sėkmę nulemia geros gydytojo žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamas injekcijų vietos ir dozės parinkimas. Efektyvumui įtakos turi ir paciento amžius, odos būklė bei anatominė veido sandara. Preparatas pradeda veikti antrą dieną po procedūros, maksimalus efektas stebimas praėjus dviem savaitėms. Būtent po dviejų savaičių, jeigu reikia, yra atliekamos pakartotinos procedūros. Efektas išlieka iki 6 mėnesių, po pakartotinų injekcijų – ilgėja, nes raumens susitraukimo jėga silpnėja.

Procedūros neatliekamos esant:

  • nėštumui, laktacijai
  • tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams
  • hemofilijai (kraujo liga)
  • raumenų inervacijos sutrikimams (miastenijai, Lamberto-Itono sindromui ir kt.)
  • padidėjusiam jautrumui preparato komponentams.

Botulino toksino preparatai gali būti sėkmingai taikomi ne tik jau esančių mimikos ir senėjimo raukšlių  korekcijai, bet ir jų atsiradimo profilaktikai.

Botulino toksino injekcijos, derinant jas su hialurono rūgšties preparatų injekcijomis, mezoterapija, cheminiais pilingais yra puiki plastinės chirurgijos alternatyva.

Botulino toksino injekcijomis sėkmingai gydomas gydomas padidintas pažastų, delnų prakaitavimas (atsipalaidavęs raumuo nebegali susitraukti ir išskirti prakaito). Poveikis išlieka  iki 48 savaičių (apie 10 mėn).

Procedūra gali būti atliekama su vietiniu nuskausminimu. Po procedūros gali būti laikinas paraudimas, patinimas, kurie praeina kelių valandų bėgyje. Retai gali susidaryti kraujosruva, kuri rezorbuojasi 5-7 dienų bėgyje. Po procedūros rekomenduojama  būti vertikalioje padėtyje apie 4-6 val.,  3 paras injekcijų sričių netrinti ir nemasažuoti, 3 paras neiti į pirtį ir/ar soliariumą.