Odos problemos

Odos problemos

Sveika, natūraliai spindinti ir lygi oda yra siekiamybė, mat itin susijusi su mūsų išvaizda, pasitikėjimu savimi. Oda yra matoma, todėl jai skiriame daug dėmesio, norėdami turėti puikų rezultatą.

Kai kurie – galbūt dėl dėkingų genų, gal dėl kitų priežasčių – gali džiaugtis nepriekaištinga oda, tačiau neretą visgi lydį vienos ar kitos odos problemos, skatinančios ieškoti efektyvių priemonių problemoms pažaboti. Problemiškiausios kūno vietos yra veido, rankų oda, moterims neretai nerimą kelia raukšlės bei oda klubų srityje, pilvo ir kt.

Dažniausios odos problemos

Galbūt ir Jus vargina bėrimai, paraudimai, odos pleiskanojimas, odos pigmentacijos sutrikimai, spuogai, odos iššutimai ar kitos problemos? Tai bene populiariausios bėdos, pasireiškiančios tiek vyrams, tiek moterims, o neretai ir vaikams.

Dažnos veido odos problemos yra dermatitas, įvairios kilmės bėrimai, spuogai, odos erkutės ir kt., rankų odos problemos – egzema, odos sausumas ir kt., galvos odos problemos – psoriazė, dermatitas, pleiskanojimas ir kt.

Raukšlės

Laiko sustabdyti negalime, tačiau galime padėti savo odai ilgiau atrodyti ir būti elastingai. Tam svarbus geras poilsis, tinkamas suvartojamo vandens kiekis ir žinoma papildomos pagalbinės kosmetikos priemonės, veido odos masažuokliai ir kt.

Odos uždegimas

Dažniausiai odos uždegimą sukelia dermatitas: kontaktinis, lėtinis, atopinis ar kt. Bet kurio dermatito atveju oda paraus, niežės, paprastai tampa sausa.

Dar viena odos liga, sukelianti uždegiminius procesus, yra egzema, pasireiškianti odos išsausėjimu, raudoniu ir niežuliu, dažnai net nevaldomu. Tarp egzemą sukeliančių priežasčių mokslininkai dažniausiai įvardija genetinius ir aplinkos veiksnius, taip pat odos jautrumą skatinančius produktus bei pokyčius imuninėje sistemoje. Nuo alergijos egzemą atskirsite nesunkiai – oda išsausėjusi ir paraudusi lopais: mažesniais ar didesniais. Neretai oda net suskyla nuo sausumo ir šiurkštumo

Odos išbėrimas

Bėrimai – viena populiariausių odos problemų, ypač tarp vaikų. Bėrimų pobūdis gali būti labai skirtingas: bėrimas smulkučiais spuogeliais, išbėrimas standžiais mazgeliais, bėrimas pūslelėmis, susitelkęs vienoje vietoje ar paplitęs po visą kūną ir kt. Skiriasi ne tik bėrimo forma, dydis, bet ir spalva. Todėl tik gydytojas gali pasakyti tikslią bėrimo priežastį. Dažnai odos bėrimus sukelia įvairios kilmės alergijos, taip pat odos iššutimas (ypač aktualu kūdikiams), dažnai pasitaiko ir vabzdžių, parazitų įkandimų sukelti išbėrimai, vėjaraupiai ar kitos ligos.

Odos erkutės

Odos erkutėms, dažnai vadinamoms veido erkutėmis, patinka riebi oda, tad jos paprastai įsikuria nosies, kaktos, smakro odoje, aplink nosį ir akių vokų odoje. Dažniausiai gyvena plaukų folikuluose ir plika akimi nėra matomos. Viename folikule įsitaisius kelioms erkutėms jos nesunkiai užkemša odos poras, dėl ko atsiranda rausvi mazgeliai, neretai ir pūlinukai. Toje vietoje oda parausta, juntamas niežulys. Dažnai odos erkutės randamos sergančiųjų rožine, akne veido odos plaukų folikuluose.

Riebios ir sausos odos problemos

Riebi ir sausa oda – tai du kraštutinumai, neretai tampantys rimtu iššūkiu. Sausa oda šerpetoja, pleiskanoja, niežti, o tai ne tik neestetiška, bet ir kelia diskomfortą. Dažniau sausėja veido bei rankų oda, tačiau gali būti viso kūno odos išsausėjimas. Neretai ši problema kyla dėl sąlyčio su tam tikromis medžiagomis (kalbant apie rankų odą) ar yra kai kurių odos ligų pasekmė, pavyzdžiui, psoriazės. Sausą galvos odą dažnai lydi odos pleiskanojimas, tampantis rimtu estetiniu iššūkiu.

Riebi oda taip pat yra problematiška, mat užsikemšančios poros, blizgumas neatrodo estetiškai.

Spuogai

Spuogai dažniausiai „padabina“ veidą, bet jų gali atsirasti ir ant rankų, kojų, pilvo, sėdmenų srityje ar kitoje kūno vietoje. Spuogų atsiradimo priežasčių gali būti labai daug: paauglystėje spuogai yra kone normalus dalykas, vyresniame amžiuje jų atsiradimą gali sąlygoti kai kurios odos ligos, taip pat su oda nesusijusios ligos, kontaktas su tam tikromis medžiagomis, alergijos ir kt. Kovai su spuogais pasitelkiamos įvairiausios priemonės, svarbu keiptis į dermatologą, ieškoti spuogų atsiradimo priežasčių ir pasirinkti tinkamas priemones, kurios padėtų nuo spuogų.

Strijos

Ši odos problema ypač aktuali tampa nėštumo metu. Strijos atsiranda pilvo, krūtinės odoje. Po gimdymo strijos nedingsta, būtent todėl tai – gana opi problema, neigiamai veikia pasitikėjimą savimi. Nereta moteris vengia dėvėti atviresnius drabužius, maudymosi kostiumėlius, kompleksuoja dėl to. Efektyviai kovai su strijomis gali padėti profesionalūs masažai ir kokybiškos priemonės: kremai, losjonai. Galbūt problemos visiškai neleis atsikratyti, bet tikrai padarys ją mažiau pastebimą.

Celiulitas

Celiulitas yra dažna moterų, o kartais net ir vyrų problema. Kiekvienas žino apelsino žievelę primenančią odą ir kaip sunku su šia problema kovoti. Kai kuriais atvejais visiškai išnaikinti celiulito gali ir nepavykti, tačiau jį sumažinti ir padaryti mažiau pastebimą — tikrai galima, o tam į pagalbą galima pasitelkti ne tik kosmetikos priemones, bet ir įvairius aparatus bei masažuoklius ar riebalų skaidymo prietaisus.

Kas svarbu norint turėti sveiką ir dailią odą?

Kai kurios odos problemos paveldimos, bet daugelis jų yra susiję su nuovargiu, stresu, prastu miegu, nejudriu gyvenimo būdu bei netinkama mityba.

Jei norite džiaugtis sveika, spindinčia, tinkamą drėgmės balansą palaikančia, elastinga ir stangria oda, turėtumėte atsakingai žvelgti į savo mitybą ir į racioną įtraukti daugiau produktų, turinčių vitaminų, mineralų. Odos grožiui tobulai tiks produktai, kurių sudėtyje yra vitaminas C, B grupės vitaminai, taip pat vitaminai A, K, dar selenas, cinkas, varis ir kiti vertingi mineralai.

Fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas ir streso vengimas taip pat teigiamai prisidės prie odos puoselėjimo.

Greičiausiai yra tekę girdėti, jog oda yra mūsų bendros organizmo būklės veidrodis, todėl odoje – ypač veido – atsispindi įvairūs sutrikimai, negalavimai. Tad nepagelbės jokie kremai, serumai ir kitos prabangios ar ekologiškos kosmetikos priemonės, jei nešalinsite odos problemų priežasčių bei nesirūpinsite sveika mityba, puikia emocine būsena ir sveika gyvensena.

Daugiau straipsnių apie įvairias odos problemas, jų priežastis, prevenciją ir būdus, priemones, prietaisus toms problemoms spręsti rasite žemiau.

 

Šaltinis: https://biomed.lt/lt/straipsniai/category/17_odos-problemos.html

Leave A Reply